Adwentowe nieszpory w Kaplicy Sykstyńskiej

W Kaplicy Sykstyńskiej w piątki Adwentu odprawiane są nieszpory. To jedno z niewielu nabożeństw odbywających się w tym miejscu bez obecności Ojca Świętego. Uroczystą oprawę tej wieczornej modlitwy podkreślają śpiewy Chóru Kaplicy Sykstyńskiej.

Dzisiejszym nieszporom przewodniczy ceremoniarz papieski ks. Konrad Krajewski.

„W każdy piątek Adwentu w Kaplicy Sykstyńskiej, szczególnym miejscu na świecie, pracownicy Pałacu Apostolskiego i Watykanu mają możliwość uczestniczenia w nieszporach adwentowych, czyli w przygotowywaniu się na Boże Narodzenie. Kaplica Sykstyńska, to szczególne miejsce, bowiem tutaj dokonuje się wyboru nowych papieży, a raz w roku po Bożym Narodzeniu Ojciec Święty chrzci dzieci. Dzisiaj, podczas zamyślenia, pragnę jako Polak powiedzieć wszystkim, że świat nie potrzebuje nic więcej, jak świadectwa człowieka wierzącego. Bo jeśli wierzę, to podobnie jak anioł przynoszę ludziom wieści z niewidzialnego świata. W te święta nie tylko rodzi się Bóg, ale nasza wiara jest tym, co zwycięża świat. W tak szczególnym miejscu, jakim jest Kaplica Sykstyńska, mówienie o wierze w Roku Wiary ma szczególne znaczenie” – powiedział ks. Krajewski.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.