Rekolekcje rodzinne u karmelitów

Jak być dobrą matką, ojcem? W jaki sposób zmagać się z codziennymi problemami? Na te oraz inne pytania kobiety i mężczyźni mogą znaleźć odpowiedź podczas adwentowych rekolekcji rodzinnych u karmelitów bosych w Krakowie.

Od wczoraj trwają nauki dla żon i matek, które głosi o. Andrzej Cekiera OCD. Karmelita bosy przybliża zgromadzonym postacie trzech wzorów dla kobiet, Matki Bożej, bł. Marie-Azélie Martin i św. Joanny Berettty Molla: „Te trzy kobiety, trzy piękne figury mają bardzo wiele do powiedzenia kobietom XXI wieku. Chcemy wyciągnąć taki aktualny przekaz po to, żeby siebie samych ubogacać, aby budować własną świętość w oparciu o dobry przykład. Świadectwo życia najbardziej pociąga.

Natomiast dziś rozpoczynają się nauki dla mężczyzn. W ciągu trzech dni o. Paweł Teperski OFMCap będzie rozważał temat męskości na przykładzie św. Józefa, bł. Ludwika Martin oraz SB Jerzego Ciesielskiego. „Chcemy się przyglądać różnych osobom, głównie mężczyznom żonatym – wyjaśnia kapucyn. – Ale nie po to, żeby lepiej poznać historię drugiego człowieka, ale aby popatrzeć, jak Pan Bóg działa w życiu drugiego człowieka i potem samemu móc odnajdywać w moim życiu ślady Pana Boga, za którym jestem zaproszony, aby iść”.

Organizatorem rekolekcji jest klasztor Karmelitów Bosych w Krakowie, Klub dla Mam „Karmelowe Dzieci” oraz Bractwo św. Józefa. Patronat nad wydarzeniem objął krakowski biskup Grzegorz Ryś.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg