Biskupi w Azji kontynuują Synod

O wizji wiary dla kontynentu azjatyckiego rozmawiało w stolicy Tajlandii 39 biskupów, teologów, misjologów, liderów ruchów kościelnych i innych osób.

„Nowoczesne społeczeństwo odnajdzie duszę poprzez naszą pokorną służbę” – powiedział przewodniczący Biura ds. Ewangelizacji Federacji Konferencji Biskupich Azji abp Thomas Menamparampil na zakończenie konsultacji, jakie odbyły się w dniach 6-8 listopada w Bangkoku. O wizji wiary dla kontynentu azjatyckiego rozmawiało w stolicy Tajlandii 39 biskupów, teologów, misjologów, liderów ruchów kościelnych i innych osób. Przedmiotem dyskusji było przekazywanie wiary w polityce, gospodarce, mediach, rozrywce i szkole.

Uczestnicy obrad podkreślali, że głoszenie Ewangelii musi zaczynać się od spotkania z Chrystusem. Kładli nacisk na osobiste świadectwo, które gwarantuje wiarygodność w laicyzującym się społeczeństwie. Za ważne dla nowej ewangelizacji uznali odnowę rodziny chrześcijańskiej oraz edukację młodzieży. Wskazali też, że każdy człowiek może odkrywać w swoich problemach zamysł Boży. „Złożone społeczeństwo nie potrzebuje złożonych odpowiedzi na nowoczesne problemy. W sferze duchowej ludzkim sercom wystarcza prosta, «ludzka» odpowiedź natchniona wiarą” – stwierdził abp Menamparampil.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AZJA, KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama