Kombatanci dziękują kard. Dziwiszowi

Za to, że na zakończenie pogrzebu prezydenta Kaczorowskiego zabrzmiał Dzwon Zygmunt

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie wysłało do kard. Stanisława Dziwisza podziękowania za to, że na zakończenie uroczystości pogrzebowych śp. ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego zabrzmiał wawelski dzwon Zygmunt. - W ten symboliczny sposób duchowa stolica Rzeczypospolitej połączyła się ze świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie, uroczyście ogłaszając wszystkim rodakom, że oto dobiegła ostatecznego końca ziemska droga wielkiego Polaka, który całe życie wiernie służył Bogu, Ojczyźnie i bliźnim, reprezentując w skrajnie trudnych warunkach politycznych majestat niepodległego państwa oraz  ciągłość jego legalnych, konstytucyjnych władz - napisali przedstawiciele POKiN.

- Dostojne dźwięki Zygmunta przypomniały nam, że wyrastająca z chrześcijańskich fundamentów Polska umie docenić swoich najzacniejszych obywateli, nawet jeśli ostatniej posługi zapominają im oddać przedstawiciele jej najwyższych władz - można przeczytać w liście podpisanym przez mjra Ryszarda Brodowskiego i Jerzego Bukowskiego. Ryszard Kaczorowski zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. Jego drugi pogrzeb odbył się 3 listopada 2012 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.