Cuda mają dopełniać wiarę

„Cuda nie są wydarzeniami mającymi dawać wiarę, ale dopełniać ją, kiedy istnieje i jest żywa. Mają też ją rozbudzić i pomnożyć, kiedy jej brakuje, lub kiedy jest słaba”.

Watykański sekretarz stanu mówił o tym w czasie jubileuszu 600-lecia cudu eucharystycznego we włoskim miasteczku Bagno di Romagna. Kard. Tarcisio Bertone podkreślił, że celebrowanie tego wydarzenia na progu Roku Wiary przypomina o konieczności troski o własną wiarę i modlitwy o to, by Bóg jej nam przymnożył. Wskazał zarazem, że cud, który się wydarzył przed wiekami, ma zachęcić także współczesnych ludzi do głębszego udziału w Eucharystii i do pełnej wiary adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Watykański sekretarz stanu przypomniał wydarzenie, podczas którego dokonał się w kościele w Bagno cud eucharystyczny. Sprawujący liturgię ksiądz nie wierzył w to, co się działo na ołtarzu. Podczas przeistoczenia wino w kielichu zaczęło wrzeć, tak, że kilka kropli zamieniając się krew wylało się na korporał. Wówczas kapłan wyznał swój brak wiary. Wieść o cudzie dzięki wierze miejscowych ludzi przetrwała wieki. Korporał ten poddany specjalistycznym badaniom, które potwierdziły autentyczność cudu, przechowywany jest do dziś w specjalnym relikwiarzu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama