Papież pojedzie do Loreto

Benedykt XVI postanowił udać się w pielgrzymce do Loreto, aby zawierzyć Maryi ważne sprawy współczesnego Kościoła: Rok Wiary oraz Synod Biskupów o nowej Ewangelizacji – przypomina ks. Federico Lombardi SJ w swym cotygodniowym felietonie.

Watykański rzecznik wskazuje, że papieska pielgrzymka zaplanowana jest na 4 października i że Benedykt XVI idzie w ten sposób śladami bł. Jana XXIII, który na tydzień przed rozpoczęciem Soboru udał się do tego włoskiego sanktuarium.

„Nie po raz pierwszy Benedykt XVI pielgrzymuje do Loreto – przypomniał włoski jezuita. – Jako kardynał był tam co najmniej siedem razy, jako Papież raz. To, co w pobożności ludu chrześcijańskiego jest skromnym domem Maryi i Świętej Rodziny, źródłem żywej pamięci o Zwiastowaniu i tajemnicy Wcielenia, w swej wymowie duchowej i symbolicznej może być doskonałym miejscem przygotowania do wejścia w intensywny czas odnowy misji ewangelizacyjnej we współczesnym świecie. Sobór Watykański II, który rozpoczął się i zakończył w uroczystości maryjne, poświęcił Maryi ostatni rozdział wielkiego dokumentu o Kościele. Nazywa Ją znakiem niezawodnej nadziei i pocieszenia Ludu Bożego w drodze. Kościół, Lud Boży w drodze, jest zatem maryjny”.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama