Misjonarze w rozgłośniach

Papieskie Dzieła Misyjne od września przygotowują piętnastominutowe wywiady z misjonarzami dla katolickich rozgłośni radiowych. Obecnie są one emitowane na antenie ośmiu z nich. Wprowadzenie audycji misyjnych w nową ramówkę docelowo planuje łącznie kilkanaście stacji.

Misjonarze opowiadają o codziennym życiu ludzi, wśród których głoszą Ewangelię, o ich kulturze, tradycjach, o egzotycznej przyrodzie. - Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się zainteresować problemami misyjnymi także tych, którzy jeszcze nie zetknęli się z zagadnieniami ewangelizacji narodów - mówi Piotr Eyoum z Papieskich Dzieł Misyjnych. - Dla tych, którzy są już zaangażowani w pomoc misjom, nasze audycje będą okazją do pogłębienia wiedzy.

W najbliższym czasie na antenie rozgłośni katolickich usłyszeć będzie można o życiu i pracy misjonarzy w Kamerunie, Algierii, Senegalu, Sri Lance, Togo, Wyspach Karaibskich, Peru, Turkmenistanie, Paragwaju, Republice Środkowej Afryki, Ghanie.

Audycje misyjne są emitowane m.in. w Radiu Fiat w czwartki o 18.40 i w sobotę o 7.40. W jesiennej ramówce Radia Rodzina audycje Papieskie Dzieła Misyjne będą emitowane w środy o godz. 13:45. Radio plus Olsztyn nadaje wywiady z misjonarzami w czwartki o godzinie 18.05.

Audycje usłyszeć można również w Radiu Głos (Pelplin), Anioł Beskidów ( Bielsko-Biała), Fara (Przemyśl), Katolickie Radio Ciechanów, Ain Karim, RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, Via (Rzeszów), Victoria (Łowicz) i Niepokalanów.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama