Pielgrzymują do Apostoła Andaluzji

Rośnie liczba pielgrzymujących do sanktuarium św. Jana z Avili, które znajduje się w miejscowości Montilla niedaleko hiszpańskiej Kordoby. 7 października Papież ogłosi świętego Doktorem Kościoła.

Choć do uroczystości ogłoszenia Jana z Avili Doktorem Kościoła pozostał miesiąc, to już obserwuje się stały wzrost liczby pielgrzymów do grobu Apostoła Andaluzji. Przybywają oni zarówno z kraju, jak i z zagranicy. „Ostatnio gościliśmy księży z Brazylii i z Polski, którzy odprawili Mszę przy grobie świętego. Były też grupy sióstr zakonnych i osób świeckich. Wszyscy chcą zwiedzić dom Jana z Avili” – powiedział rektor sanktuarium, ks. José Almedina Polonio. Apostoł Andaluzji jest patronem duchowieństwa diecezjalnego w Hiszpanii. Stąd w ostatnich dniach przybyli w pielgrzymce seminarzyści z diecezji Jaén, Terrasa, Murcja i Oviedo, a zapowiedziani są już następni. Przy grobie św. Jana z Avili modlili się także księża z diecezji Bilbao ze swoim ordynariuszem.

„Oprócz troski o rozwój pielgrzymowania do sanktuarium został też utworzony specjalny szlak Ruta Avilista, aby poznać miejsca związane z osobą św. Jana, a także jego duchowość i styl życia. Jest to osobowość tak bogata, że każdy kapłan może się z nim utożsamić” – zauważył ks. José Almedina Polonio.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama