Obradują rektorzy seminariów

W Tarnowie trwa spotkanie Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

Hasło spotkania brzmi: „Trudne przestrzenie formacji seminaryjnej”.

W czasie obrad zostaną zaprezentowano statystyki dotyczące liczby młodych mężczyzn, którzy zgłosili się do polskich seminariów na pierwszy rok formacji. Niektóre seminaria odnotowały duży wzrost. Tak jest m.in. w Opolu, z czego cieszy się biskup opolski Andrzej Czaja. „Jesteśmy Panu Bogu w tym roku bardzo, ale to bardzo wdzięczni. Po pewnym niżu powołaniowym w ubiegłym roku, bo na dwie diecezje, opolską i gliwicką, na pierwszym roku było 13 osób, w tym roku liczba się potroiła, bo jest aż 37 kleryków na pierwszym roku. Jesteśmy aż zaskoczeni tą łaskawością Pana Boga” – powiedział bp Czaja.

W ogólnopolskiej konferencji rektorów seminariów diecezjalnych i zakonnych w Tarnowie uczestniczy prawie sto osób. Spotkanie zakończy się jutro.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.