Kapłan skutecznym managerem?

Współczesny Kościół potrzebuje dobrych przywódców, szefów, gospodarzy, menedżerów. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent – prowadzone przez Księży Sercanów rozpoczyna od 23 października praktyczny kurs menedżerski dla proboszczów, kapłanów kierujących instytucjami kościelnymi.

Inwestycja w człowieka – w przewodnika wspólnoty Kościoła, w rozwój jego kompetencji, umiejętności, zdobywanie nowych doświadczeń, poszukiwanie nowych form realizacji misji apostolskiej i duszpasterskiej jest dla nas wszystkich wielką szansą odpowiedzi na wyzwania współczesności, zmiany: tempa życia, postrzegania wartości, form komunikacji, szybki rozwój nowoczesnych technologii informatycznych wymuszają na nas wszystkich ciągły rozwój i doskonalenie, poszukiwanie nowych form zarządzania oraz aplikowanie wiedzy na temat współczesnych metod zarządzania również do środowiska kościelnego.

Współczesny Kościół potrzebuje dobrych przywódców, szefów, gospodarzy, menedżerów. Ludzi otwartych na zmiany, doskonalących swoje kompetencje, kreatywnych, potrafiących skupiać wiernych wokół parafii, współpracować z otoczeniem, zarządzać ludźmi i majątkiem, posiadających ugruntowaną wiedzę z zakresu zarządzania.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent – prowadzone przez Księży Sercanów rozpoczyna od 23 października praktyczny kurs menedżerski dla proboszczów, kapłanów kierujących instytucjami kościelnymi.

Tematyka szkolenia jest próbą odpowiedzi na aktualne potrzeby kapłanów kierujących instytucjami kościelnymi. Szkolenie wyposaży kapłanów w wiedzę i narzędzia, pozwoli na wymianę doświadczeń oraz wypracowanie rozwiązań: między innymi ciekawych inicjatyw do realizacji programu duszpasterskiego pod hasłem „Być solą ziemi” oraz przedsięwzięć na Rok Wiary. Niewątpliwym atutem kursu jest jego praktyczne ukierunkowanie oraz możliwość pracy w małej (maksymalnie szesnastoosobowej) grupie.

Ufamy, że tematyka kursu zainteresuje kapłanów, a udział w nim da okazję do osobistego rozwoju oraz usprawni współpracę z innymi kapłanami i wiernymi świeckimi.

Więcej o szkoleniu oraz zapisy na stronach Duszpasterstwa TALENT oraz do pobrania jako .pdf w załączniku.

 

 

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama