Warmia: Dożynki diecezjalne

W sobotę 8 września 2012r. na stadionie gminnym w Wydminach odbędzie się jedna z największych uroczystości w naszym regionie, jaka będą Dożynki Diecezjalne.

W tym roku Gmina Wydminy będzie współorganizatorem dożynek diecezjalnych, które zaplanowane są na 8 września 2012 r. Całość uroczystości wraz z plenarną Mszą Św. odbędzie się na nowo powstałym stadionie gminnym. Będzie to bez wątpienia jedna z największych uroczystości w naszym regionie, gdyż diecezja ełcka swym zasięgiem obejmuje województwo warmińsko-mazurskie oraz podlaskie.

Rozpoczęcie uroczystości nastąpi o godz. 10.30 wymarszem spod Kościoła w Wydminach. Procesje na plac celebry poprowadzi orkiestra strażacka z Ełku. Goście udadzą się na stadion gminny w Wydminach, na którym zostanie odprawiona dożynkowa Msza Św. pod przewodnictwem jego ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura SVD, Biskupa Ełckiego. Po Mszy Św. nastąpi agapa, dzielenie się chlebem z tegorocznych zbiorów. Tradycyjnie przeprowadzony zostanie konkurs na wieniec dożynkowy, jednak nie będzie to jedyna atrakcja. Zaplanowano znacznie więcej wrażeń, mianowicie występy zespołów ludowych oraz alumnów WSD w Ełku.

O godzinie 15.00 odprawiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji rolników. Osoby przybyłe na uroczystość będą miały również możliwość obejrzenia profesjonalnego sprzętu rolniczego. Niewątpliwą atrakcją dożynek będą stoiska wiejskie przygotowane przez poszczególne sołectwa, przy których każdy będzie mógł skosztować sołeckich wypieków.

Podczas dożynek diecezjalnych nie tylko wspólnie połączymy się modlitwą dziękczynna za otrzymane plony ale również każdy będzie mógł zapoznać się z wydmińską kulturą oraz tradycją, a przybyli rolnicy zobaczą jakie szykują się nowości w zakresie sprzętu rolniczego. Gmina Wydminy, dzięki pomocy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, każdego przywita wojskowym bigosem oraz grochówką.

8 września to dzień, w którym w Wydminach nie może zabraknąć nikogo - piszą organizatorzy.

Program dożynek

10.00 - Początek uroczystości w kościele parafialnym i prezentacja wieńców

10.20 - Procesja na plac celebry

11.00 - Msza Św. dożynkowa pod przewodnictwem jego ekscelencji bp. Jerzego Mazura SVD, biskupa ełckiego

Po Mszy Św.:

  • Agapa. Dzielenie się chlebem z tegorocznych zbiorów
  • Występ alumnów WSD w Ełku
  • Występy zespołów ludowych
  • Błogosławieństwo dzieci
  • Wręczenie nagród za wieńce dożynkowe

15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji rolników

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama