Abp Hoser o zagrożonej ludzkości

Cywilizacja śmierci stanowi dziś najpoważniejsze globalne zagrożenie ludzkości - podkreślił abp Hoser. W ramach trwającej od 15. czerwca ekumenicznej peregrynacji kopii jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej ikona Maryi zawitała także na warszawską Pragę.

Uroczystej Mszy św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana przewodniczył bp senior Kazimierz Romaniuk, który świętował jednocześnie 85. urodziny. W liturgii oprócz abp. Hosera wziął także udział biskup pomocniczy Marek Solarczyk.

Mówiąc w kazaniu o godności ludzkiego życia abp Hoser - zaznaczył, że podpisane przed paroma dniami Wspólne Przesłanie do narodów Polski i Rosji - jest wielkim wołaniem o życie nienarodzone.Wiek XXI jest wiekiem dużo większego ludobójstwa niż poprzednie stulecie. Według oficjalnych statystyk co roku w łonie matek ginie 60 milionów istnień ludzkich.Przywołując słowa Matki Teresy z Kalkuty abp Hoser powiedział, że świat, który zabija tyle istnień nie przetrwa.Abp Hoser wyraził nadzieję, że peregrynacja ikony Maryi „Od Oceanu do Oceanu” pomoże światu zejść z drogi zatracenia.

Abp Henryk Hoser   Henryk Przondziono /Foto Gość Abp Henryk Hoser

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama