Misja B XVI - Nordkapp: W połowie drogi

Mija półmetek „Misji B XVI – Nordkapp”, rowerowego rajdu na najdalej na północ wysunięty punkt Europy. Rowerzyści wyruszyli 1 sierpnia z Kokotka, a powrót samolotem zaplanowany jest na ostatni dzień sierpnia.

Wystartowało 20 uczestników. Dwóch niestety odpadło. Jeden zrezygnował, a drugi, po przejechaniu połowy trasy, w wyniku wypadku złamał trzy kości śródstopia i musi wracać do domu. W trudzie wyprawy pomagają niesamowite widoki, piękne lasy i nieskażone jeziora, a także życzliwi ludzie, którzy chętni są przyjąć pielgrzymów pod swój dach, zaoferować pomoc.

Taka życzliwość była szczególnie odczuwalna w fińskim mieście Jyväskylä, gdzie mieści się katolicka parafia i kilku Polaków. Rowerzyści przejechali do tej pory 2200 km i przemierzają środkowo-północną Finlandię doświadczając powoli tzw. białych nocy. Mimo że pogoda była tam do tej pory wyjątkowo sprzyjająca, jak na tę porę roku, zaczyna się robić coraz zimniej.

Grupa Niniwa Team, prowadzona przez o. Tomasza Maniurę OMI, jedzie w intencji Kościoła i papieża. Więcej o rajdzie i codzienne relacje z trasy można znaleźć na stronie.

Galeria wyprawy na: http://niniwateam.pl/index.php/galeria/category/10-nordkapp-2012

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama