Po tornister z uśmiechem

Caritas Polska pomaga dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. Głównym celem kampanii „Tornister pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie 6 tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży.

Kampania jest realizowana po raz czwarty, zostanie przeprowadzona od 15 sierpnia do 2 września włącznie. Będzie polegała przede wszystkim na ogólnopolskiej zbiórce SMS-ów, dzięki którym zakupimy tornistry. Równolegle w parafiach w całej Polsce do specjalnych koszy można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas. Najlepiej wrzucać: piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelinę i przybory geometryczne.

W ciągu trzech lat udało Caritas Polska rozdać 17,5 tys. wyposażonych wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci w Polsce, w tym dla 8 tys. małych powodzian.

– Jak alarmuje UNICEF, milion polskich dzieci żyje w ubóstwie, a 1,3 mln - nie ma dostępu do podstawowych dóbr, niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Co roku stoimy przed dylematem, na ile wyprawek szkolnych będzie stać Caritas, by pomóc jak największej liczbie dzieci. Wciąż poszukujemy sponsorów, którzy zechcą wesprzeć nasze działania i pomóc najmłodszym – mówi dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Ważnym elementem kampanii jest jej wielki finał.

Tegoroczny piknik zaplanowano 1 września w Przemyślu. Dzieciom, które przyjadą na przemyski Rynek, zostaną uroczyście wręczone „Tornistry pełne Uśmiechów”. W trakcie pikniku odbędą się koncerty i pokazy z udziałem znanych gwiazd i artystów. Pozostałe wyprawki uczniowie objęci akcją dostaną na przełomie sierpnia i września od Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas. Główną częścią programu artystycznego będzie koncert legendy polskiego rocka, grupy Varius Manx.

Organizatorem rodzinnego pikniku „Tornister pełen Uśmiechów” jest w tym roku Caritas Polska razem z Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Programem Pierwszym TVP S.A. Impreza miała już 3 edycje. Gościliśmy w Rzeszowie, Skierniewicach i w Poznaniu. Dzięki współpracy z Redakcją Programów Katolickich piknik będzie transmitowany na antenie TVP1. Wszyscy, którzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu, mogą bawić się z nami w domu i wysyłać SMS-y „POMAGAM” pod 72052 (2,46 zł) na rzecz najmłodszych. Relacje z koncertu przeprowadzi w tym roku także Radio PLUS.

Patronat medialny nad kampanią objęli: TVP1, Radio Plus, Gość Niedzielny, Rzeczpospolita, Nasz Dziennik i Radio Fara. Partnerzy: WSiP, BNP Paribas Bank Polska SA, Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama