Miesiąc powołań, tydzień rodziny

Tradycyjnie miesiąc sierpień w Kościele w Brazylii jest poświęcony promocji modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

Tematem miesiąca powołań jest „Wezwanie do pełnego życia w Chrystusie”. Każdego tygodnia wierni winni modlić się, rozważać o szczególnych powołaniach. Pierwszego tygodnia była szczególna możliwość do modlitwy w intencji powołań wypływających ze święceń (diakonatu, prezbiteratu, biskupstwa). W drugą niedzielę obchodzony jest Dzień Ojca. Rozpoczyna ona Krajowy Tydzień Rodziny zainicjowany przez Krajową Konferencję Biskupów Brazylii w 2005 r. W trzecim tygodniu duchowa uwaga i konkretna modlitwa koncentruje się na powołaniu do życia zakonnego. Natomiast w czwartym tygodniu wierni uświadamiać sobie będą powszechne powołanie do różnorodnych posług we wspólnocie wiary.

W ramach Tygodnia Rodziny brazylijska komisja episkopatu do spraw życia i rodziny zachęcała wszystkich wiernych do celebracji i promocji tego szczególnego Bożego daru. W duchowej łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin, jakie odbyło się w Mediolanie, zaproponowano jako temat tegorocznego tygodnia: „Rodzina: praca i świętowanie”.

Szczególną pomocą do ewangelicznego i eklezjalnego przeżywania tygodnia rodziny były specjalnie przygotowane materiały duszpasterskie znajdujące się w kompendium „Godzina rodziny”. Z każdym rokiem wzrasta zainteresowanie wiernych tymi materiałami ze względu na aktualność problematyki. Staje się ona motywem do rozważań, dyskusji i modlitwy w brazylijskich rodzinach katolickich.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama