Papież ukończył trzeci tom książki

Ojciec Święty zakończył pisanie trzeciego tomu książki „Jezus z Nazaretu” i można się spodziewać jego kolejnej encykliki.

Ujawnił to watykański sekretarz stanu, po liturgii w parafialnym kościele w Introd w Dolinie Aosty, gdzie spędza wakacje. Kard. Tarcisio Bertone mówił w homilii o nowej ewangelizacji, a po Mszy spotkał się z dziennikarzami. Poinformował, że Papież już ukończył swoje dzieło, które poświęcił ewangeliom dzieciństwa. Książka ta, jak stwierdził włoski purpurat, będzie wspaniałym darem na Rok Wiary. Być może ukaże się także nowa, czwarta już w tym pontyfikacie, encyklika.

W czasie rozmowy z dziennikarzami nie zabrakło odniesienia do papieskich wakacji, które swego czasu Benedykt XVI spędzał właśnie w Introd. Odpowiadając na pytanie o możliwość powrotu Ojca Świętego do Doliny Aosty, kard. Bertone przyznał, że Papież tęskni za tamtymi czasami, ale musi brać pod uwagę swój podeszły wiek. Poinformował on ponadto, że właśnie do Rzymu przyjechał starszy brat Benedykta XVI, ks. Georg Ratzinger. „Castel Gandolfo jest dla nich odpowiedniejszym miejscem na wakacje” – stwierdził watykański sekretarz stanu.

Informację o zakończeniu prac nad papieską książką, która stanowi zwieńczenie cyklu „Jezus z Nazaretu”, potwierdziło watykańskie biuro prasowe. W komunikacie poinformowano, że trwają obecnie prace nad tłumaczeniami z niemieckiego oryginału, by dzieło wydać jednocześnie w różnych językach.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama