Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

Jest skierowana przede wszystkim do ludzi poszukujących, którzy zagubili sens wiary.

W Bieszczadach trwa Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2012” (WEB). Ewangelizatorzy dają świadectwa swojej wiary w kilkunastu bieszczadzkich kościołach oraz głoszą Boga przez prezentacje uliczne na zaporze solińskiej. – Sens nowej ewangelizacji to wyjście do ludzi – uważa ks. Mariusz Ryba, moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej, która koordynuje akcję.

Ks. Ryba wyjaśnia, że Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów, tak jak wiele innych akcji ewangelizacyjnych, jest skierowana przede wszystkim do ludzi, poszukujących, którzy zagubili sens wiary. Ewangelizatorzy próbują w sposób nieco odmienny od tradycyjnego sposób, używając nowych metod, docierać do nich ze Słowem Bożym.

– Dzisiaj bardzo wiele osób ochrzczonych, które powinny być w kościele i słuchać Słowa Bożego. Ale w kościele ich nie znajdziemy, ponieważ gdzieś zatracili sens wiary. Dlatego wychodzimy do ludzi z Dobrą Nowiną, bo to jest właśnie sens nowej ewangelizacji – żeby nie tyle czekać na ludzi, co wyjść do nich z Ewangelią – mówi ks. Mariusz Ryba.

Temu będą służyć prezentacje uliczne w formie street art-u pod hasłem „Jezus przechodzi dzisiaj pośród nas”. Jednym z punktów będzie występ rapera Mr Frenchmana. Pojawią się także m.in.: pirat i bańkarz.

– Chcemy być na ulicy w sensie dosłownym. Będą to różne twórczości, prezentacje, pantomimy, pomniki. Chcemy zainteresować ludzi różnymi aktywnościami i jednocześnie rozmawiać i głosić Słowo Boże – mówi ks. Ryba.

Młodzi ludzie towarzyszą także księżom głoszącym kazania w kilkunastu bieszczadzkich kościołach, prezentują mini-scenki i dzielą się własnym świadectwem wiary.

WEB rozpoczęła się 13 lipca i potrwa do 22 lipca. Ewangelizatorzy działają w okolicach Zalewu Solińskiego oraz na szlakach turystycznych. We wtorek w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku odbędzie się nocne czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o 19.00 Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie.

W programie Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów znajdzie się również koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu zespołu Testimonium, który wystąpi w sobotę wieczorem podczas Rodzinnego Festynu Ewangelizacyjnego w Polańczyku. Odbędą się także rajdy szlakami bieszczadzkimi, rejsy ewangelizacyjne po Zalewie Solińskim, a w piątek Droga Krzyżowa ulicami Polańczyka. Na czwartek na godz. 20.30 zaplanowano plenerową projekcję filmu „Spotkanie”.

Podobnie jak co roku, bieszczadzkiemu spotkaniu patronuje metropolita przemyski abp Józef Michalik. Będzie on także przewodniczył Eucharystii na zakończenie akcji w niedzielę przy ołtarzu polowym w Polańczyku.

Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej. Włączają się w nią inne ruchy i stowarzyszenia katolickie działające na terenie archidiecezji przemyskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama