To będzie synod wywrotowy

Współcześni katolicy potrzebują przewrotu w swym myśleniu o Kościele. Temu właśnie będzie służył jesienny Synod Biskupów o nowej ewangelizacji – uważa sekretarz specjalny tego gremium. W jego przekonaniu w ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do tego, że to my budujemy Kościół.

Tymczasem Jezus powiedział Piotrowi: „Ty jesteś Piotr, czyli Skała, i na tej Skale zbuduję Kościół mój”. Zdaniem abp. Pierre-Marie Carré trzeba przywrócić Bogu w Kościele należyte miejsce. Również ewangelizacja to przede wszystkim Jego sprawa.

Francuski hierarcha przypomina, że Synod Biskupów jest dziełem całego Kościoła. A zatem wszyscy katolicy powinni się teraz wczytywać w jego dokument roboczy, który został przetłumaczony na wiele języków, w tym również na polski. Na tej podstawie mogą oni zgłaszać jeszcze swoje wnioski do biskupów, którzy w Watykanie będą reprezentować episkopat ich kraju. We Francji na przykład przedsynodalne konsultacje są bardzo szerokie. Zwłaszcza teraz, gdy temat zgromadzenia jest tak bardzo aktualny.

Pełny tekst Instrumentum laboris po polsku znajdziesz TUTAJ

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama