Autostopem do Boga

Nie pojechałeś na rekolekcje w obawie, że nie wysiedzisz tygodnia w kaplicy? Dziś w Łodzi rozpoczynają się rekolekcje dla autostopowiczów.

Do niedzieli uczestnicy przeżywać będą trzy dni skupienia, przygotowujące do owocnej pielgrzymki stopem po Polsce. W poniedziałek wyruszą dwójkami w tygodniową podróż. Dokąd? Tam, gdzie ich Pan Bóg i łaskawość kierowców poniesie. Następnie wszyscy wrócą do Łodzi, aby podzielić się doświadczeniami wyprawy, przeżytej w duchu ewangelicznego ubóstwa.

W rekolekcjach bierze udział ponad 60 osób z całej Polski. Jest to oddolna inicjatywa kilku osób świeckich. Dla niektórych podróż autostopem będzie zupełnie nowym doświadczeniem. Hasło „Piękne stopy” niesie w sobie pewną dwuznaczność. Z jednej strony nawiązuje do słów z Listu do Rzymian: „Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę!”. Z drugiej kojarzy się z radością autostopowej podróży.

Czas spędzony w drodze ma stanowić okazję do doświadczenia Bożej miłości i opieki nad podróżnikami, poprzez ufne powierzenie Mu swojej drogi, spotkania z Bogiem w drugim człowieku oraz otwarcia się na prowadzenie przez Ducha Świętego. Patronem rekolekcji są oo. Jezuici z parafii Najświętszego Imienia Jezus z Łodzi, a poprowadzi je o. Krzysztof Pałys OP.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama