Pracowite wakacje Papieża

Komisja kardynałów, której Papież zlecił zbadanie kulisów watykańskich skandali, związanych z wyciekiem zastrzeżonych dokumentów, kończy swoje dochodzenia. W przyszłym tygodniu spotka się z Benedyktem XVI i przedstawi mu swój raport. Poinformował o tym watykański rzecznik prasowy podczas spotkania z dziennikarzami.

W sprawie papieskiego kamerdynera, przyłapanego na wykradaniu dokumentów, trwają jeszcze przesłuchania świadków. Przedłużony zostanie areszt tymczasowy Paola Gabriele. Jak dotąd pozostaje on jedynym oskarżonym w tej sprawie. Jego adwokat zapewnia, że zachował pogodę ducha i dużo się modli – oświadczył ks. Federico Lombardi.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, powiedział on również, czym zajmuje się Benedykt XVI w czasie letniego pobytu w Castel Gandolofo.

„W ostatnich dniach Papież powrócił do pisania książki o Jezusie. Chce dokończyć to dzieło. Jak wiadomo, brakuje jeszcze tomu o Ewangelii dzieciństwa. To jest główny cel papieskiej pracy w tych dniach. Ponadto Benedykt XVI zabrał ze sobą całe dossier dokumentów, aby przygotować swą podróż do Libanu, ogłoszenie adhortacji apostolskiej o Bliskim Wschodzie, a także Rok Wiary i 50-lecie Soboru” – dodał watykański rzecznik.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama