"Nie" koncertowi Madonny

Autorzy akcji „Nie wstydzę się Jezusa”, działacze Krucjaty Młodych, namawiają do bojkotu sierpniowego koncertu amerykańskiej piosenkarki muzyki pop, znanej jako „Madonna”.

„Nie idę na Madonnę!” to hasło protestu przeciwko organizacji koncertu, który ma się odbyć na stołecznym Stadionie Narodowym 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

"Nie zgadzamy się, aby do naszego kraju zapraszano piosenkarkę Madonnę Louise Ciccone" – stwierdzają inicjatorzy akcji. "Stanowczo protestujemy przeciwko promocji tej 'gwiazdy' , jak i zachęcania do udziału w jej koncercie!"

Członkowie Krucjaty Młodych zwracają uwagę, iż "Madonna w różnych formach atakuje wiarę katolicką. Skandaliczne zachowanie piosenkarki można zaobserwować szczególnie podczas koncertów. Obraża Jezusa Chrystusa, podpalając krzyże i zakładając koronę cierniową. Propaguje homoseksualizm, lubieżnie całując się z innymi kobietami, promuje pornografię, wykonując obrzydliwe gesty i pozy".

Inicjatorzy akcji podkreślają, że wybór dat koncertów Madonny jest nieprzypadkowy, trzy lata temu wystąpiła 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w tym roku koncert ma się odbyć 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Tegoroczna akcja Krucjaty jest ponowieniem protestów sprzed trzech lat. Wtedy pod protestem przeciwko koncertowi podpisało się 25 000 osób. Członkowie Krucjaty Młodych liczą, że w tym roku uda się im zebrać 100 000 podpisów.

"Nie jest to liczba nieosiągalna, jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki największej naszej kampanii „Nie wstydzę się Jezusa”, która skupiła uwagę miliona osób, w tym liczne postaci ze świata mediów, sztuki i sportu" podkreśla Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych.

Więcej szczegółów o akcji na stronie www.protestuj.pl

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama