Zmiany w Katolickim Radio Płock

Ks. Tomasz Opalińskki p.o. dyrektora tej rozgłośni.

Ks. Tomasz Opaliński, dotychczasowy wicedyrektor ds. programowych i reklamowych w Katolickim Radio Płock, został mianowany p.o. dyrektora tej rozgłośni, na dotychczasowym stanowisku zastąpi go ks. Tomasz Markowicz, wcześniej kapelan w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Drugim wicedyrektorem – ds. promocji i reklamy, został Andrzej Wiśniewski, który przed laty zakładał KRP. Zmian personalnych w rozgłośni dokonał biskup płocki Piotr Libera.

Nowy dyrektor ks. Tomasz Opaliński, jest od wielu lat jest związany z mediami katolickimi w diecezji. Zanim został wicedyrektorem ds. programowych w KRP, był redaktorem odpowiedzialnym za płocką edycję tygodnika katolickiego „Niedziela”. Ponadto był m.in. pracownikiem wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej, moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie, diecezjalnym korespondentem Katolickiej Agencji Informacyjnej. Od 2009 r. ks. Opaliński jest diecezjalnym duszpasterzem środków społecznego przekazu.

Jego najbliższym współpracownikiem w sprawach programowych będzie w radio ks. Tomasz Markowicz, od 2006 r. kapelan w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia i diecezjalny referent duszpasterstwa chorych i pracowników służby zdrowia. W działaniach promocyjnych rozgłośnię katolicką będzie także wspierał Andrzej Wiśniewski, prezes Fundacji „Pokolenie”, który przed ponad 20 laty zakładał KRP – pierwszą katolicką rozgłośnię w Europie środkowo-wschodniej.

Ustępujący dyrektor KRP ks. prałat Kazimierz Dziadak, dyrektor Katolickiego Radia Płock od 1999 r., a wcześniej sekretarz biskupa płockiego Zygmunta Kamińskiego, wikariusz generalny, rzecznik prasowy diecezji płockiej, wykładowca w płockim WSD, który przez ponad 20 lat posługiwał w instytucjach diecezjalnych, został nowym proboszczem parafii pw. św. Floriana w Proboszczewicach koło Płocka.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama