Papież się przenosi

Po południu Papież udał się helikopterem z Watykanu do Castelgandolfo.

Diecezja Albano, na terenie której leży letnia rezydencja papieska, już od pewnego przygotowywała się na jego przyjęcie.

Tamtejszy biskup skierował przesłanie do duchowieństwa i wiernych diecezji, zapraszając poszczególne wspólnoty parafialne na spotkania z Ojcem Świętym. Mówi on na nich często o znaczeniu czasu wakacji jako okazji do dłuższej, spokojniejszej modlitwy, lektury i refleksji, ożywienia relacji z krewnymi i przyjaciółmi, cieszenia się pięknem przyrody, chwaląc przy tym Stwórcę – przypomina bp Marcello Semeraro. Zwraca uwagę, że Benedykt XVI sam daje nam przykład takiego spędzania tego okresu i również za to winniśmy mu wdzięczność. Podkreśla, że obecność Papieża na terenie diecezji Albano to dla jej wiernych zachęta do pogłębienia życia religijnego. Tym razem będzie ona dla tamtejszych diecezjan dobrym przygotowaniem do zaczynającego się jesienią Roku Wiary.

W lipcu nie będzie papieskich audiencji, w tym również środowych audiencji ogólnych. Jednak przez cały okres letniego pobytu Benedykta XVI w Castelgandolfo wierni będą się tam mogli z nim spotykać na południowej modlitwie Anioł Pański w niedziele i święta. Począwszy od 1 sierpnia co środę w letniej rezydencji papieskiej odbywać się będą znowu audiencje ogólne.

Poza tym będą jeszcze inne okazje do spotkania z wiernymi w Castelgandolfo i okolicach. 9 lipca Ojciec Święty odwiedzi klasztor werbistów w Nemi, gdzie zatrzymywał się w czasie Soboru Watykańskiego II jako ekspert teolog niemieckiego episkopatu. W niedzielę 15 lipca odprawi Mszę we Frascati. Miesiąc później, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, zgodnie z tradycją przewodniczyć będzie Eucharystii w kościele parafialnym w Castelgandolfo.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama