Sercanki zbierają na dom dla studentek

Przebudowa biurowca, nabytego przez zakonnice w 1992 roku, i zaadoptowanie go do potrzeb nowoczesnej bursy dla 70-ciu dziewcząt wymaga coraz większych nakładów finansowych.

Jeszcze 119 tysięcy 632 szczodrych serc potrzebnych jest do tego, by sukcesem zakończyła się budowa „szczęśliwego domu dla studentek”, prowadzonego przez siostry sercanki w Krakowie. Przebudowa biurowca, nabytego przez zakonnice w 1992 roku, i zaadoptowanie go do potrzeb nowoczesnej bursy dla 70-ciu dziewcząt wymaga coraz większych nakładów finansowych. Sześcioosobowa wspólnota sióstr Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego z Krakowa uruchomiła we wrześniu ub. roku kampanię internetową 123456serc.pl, której celem jest wsparcie finansowe dzieła.

S. Aleksandra Nosalska informuje, że koszt wszystkich prac szacowany jest na około 4 mln zł. Remont polega m.in. na naprawie przeciekającego dachu, wymianie systemu kanalizacyjnego, czy zamontowaniu nowego szybu windy.W efekcie kampanii powstał Klub Szczodrych Serc a symbolem akcji są cztery serca złączone ze sobą, tworzące razem koniczynkę.Bursa ma służyć przede wszystkim tym dziewczętom, które zaczynają studiować w Krakowie i wchodzą w obce dla siebie środowiska, nie mając tu oparcia w rodzinie i znajomych.

Trwająca od 20-u lat przebudowa bursy koncentruje się obecnie na pracach związanych z zapleczem dla bursy oraz naprawie dachu i tarasu. Powstała pralnia, pokój gościnny dla mieszkanek. W piwnicy ma powstać kuchnia połączona z warsztatami dla dziewcząt. Siostry marzą o też o nowoczesnej sali audiowizualnej, czy zapewnieniu internetu do pokojów studenckich.

W ramach kampanii jesienią zorganizowana będzie aukcja „Szczodre Serca”, na której będzie można nabyć pamiątki przekazane przez kard. Stanisława Dziwisza, dzieła sztuki, XIX-wieczną biżuterię, dary zgromadzeń zakonnych i osób prywatnych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SERCANKI

Reklama

Reklama