Bezdomni przyjęli sakramenty inicjacji chrześcijańskiej

W domu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości na warszawskiej Pradze pięciu bezdomnych osób przystąpiło wczoraj do sakramentów chrztu świętego, pierwszej komunii i bierzmowania. Liturgii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

W homilii zaznaczył, że najważniejszym owocem, którego nikt nie jest w stanie nam odebrać, jest przyjaźń Boga. „Przyjaźń, która w życiu każdego człowieka przyjmującego sakrament – i każdy sakrament to pokazuje – jest przyjaźnią Przyjaciela, który stoi i mówi: Ja zawsze będę o ciebie walczył. Ja nigdy nie powiem: już jesteś stracony, ja nigdy nie powiem: to nie ma sensu, ja nigdy nie powiem: tego nie da się poprawić. Ja zawsze będę przy tobie” – tłumaczył bp Solarczyk.

Dom Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości na terenie diecezji warszawsko-praskiej istnieje od 18 lat. Na stałe w placówce jest 19 miejsc dla chorych i bezdomnych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.