Do zobaczenia w Filadelfii

Papież zapowiedział, źe następne Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w Filadelfii.

Liturgię w parku Bresse zakończyło odmówienie modlitwy Anioł Pański. Benedykt XVI poprzedził ją pozdrowieniami skierowanymi w różnych językach do uczestników VII Światowego Spotkania Rodzin. Nie zabrakło wśród nich słowa do Polaków:

„Pozdrawiam serdecznie polskie rodziny obecne tu w Mediolanie i te, które łączą się z nami przez środki przekazu. Niech podjęte tutaj kwestie: «Rodzina, praca, świętowanie» umocnią was w miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej, zachęcą młodych, by pragnęli bardziej «być» aniżeli «mieć», pomogą wszystkim przeżywać niedzielę jako spotkanie z Chrystusem w radości rodzinnego świętowania. Na następne Światowe Spotkanie Rodzin zapraszam was do Filadelfii w Stanach Zjednoczonych – jeśli Bóg pozwoli – za trzy lata. Wasze rodziny zawierzam Maryi, Królowej Rodzin”.

Po Mszy Benedykt XVI powrócił do pałacu arcybiskupiego na obiad z udziałem przedstawicieli rodzin. Równolegle w stołówce Uniwersytetu Katolickiego odbył się tzw. obiad solidarności ufundowany przez Ojca Świętego dla stu rodzin, podopiecznych mediolańskich ośrodków charytatywnych. Ponadto, jak poinformowano, Benedykt XVI przekazał 500 tys. euro na pomoc dla poszkodowanych w niedawnym trzęsieniu ziemi mieszkańców północnych Włoch. Ostatnim punktem papieskiej wizyty w Mediolanie było popołudniowe spotkanie prywatne z organizatorami światowego spotkania rodzin.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.