Kiermasz Wydawców Katolickich

Ponad dwudziestu wydawców katolickich z całego kraju weźmie udział w VIII Kiermaszu Wydawców Katolickich, który zostanie zainaugurowany w piątek na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Kiermasz potrwa dwa dni.

Podczas tegorocznego kiermaszu zaplanowano m.in. spotkania autorskie z ks. Adamem Bonieckim na temat książki pt. "Lepiej palić fajkę niż czarownice", a także z Brygidą Grysiak z okazji wydania tytułu "Wybrałam życie", oraz z Grzegorzem Górnym i Januszem Rosikoniem, którzy zaprezentują publikację pt. "Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych".

W programie znalazło się także spotkanie z ks. Stefanem Czermińskim, pt. "Tylko dla łajdaków. Rozmowy o grzechach".

Podobnie jak w poprzednich latach Kiermasz Wydawców Katolickich wpisuje się w Metropolitalne Święto Rodziny. Jednym z głównych punktów związanych z tym Świętem jest V Dyktando dla Rodzin, które będą walczyć o tytuł "Bezbłędnej Rodziny 2012".

Dyktando odbędzie się w sobotę. Na ten dzień zaplanowano także talk show pt. "Jak Ślązak z Góralem". Jego uczestnicy będą się zastanawiać czym jest tożsamość, jak ją pielęgnować oraz co może zagrażać poczuciu identyfikacji lokalnej mieszkańców danego regionu.

Tegoroczna inauguracja ósmej edycji imprezy zbiega się z Międzynarodowym Dniem Dziecka, dlatego organizatorzy przygotowali dla dzieci program zabaw pod nazwą "Dorośli dzieciom".

Przez dwa dni pod hasłem "Podaruj innym cząsteczkę siebie" promowana będzie także idea dawstwa szpiku kostnego, organizowana wraz z Fundacją "Kropla życia" im. Agaty Mróz-Olszewskiej oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Organizatorem Kiermaszu, który potrwa do soboty, jest Księgarnia św. Jacka.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg