Msze św. w językach obcych na ME 2012

W Gdańsku, Sopocie i Gdyni w czasie Euro 2012 niedzielne Msze św. będą odprawiane w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim i chorwackim.

Msze św. w języku angielskim oraz językach krajów, których reprezentacje zagrają w Gdańsku w czasie mistrzostw, zapowiedział w liście odczytanym w niedzielę w kościołach archidiecezji gdańskiej abp Sławoj Leszek Głódź.

"Za niespełna dwa tygodnie przyjadą do Polski i na Ukrainę tłumy przedstawicieli wielu narodów, przede wszystkim z Europy, ale nie tylko. Przybędą także do Trójmiasta, by przeżywać wielkie piłkarskie święto: Hiszpanie, Włosi, Irlandczycy oraz mieszkańcy Półwyspu Bałkańskiego. Wyjadą ze swoich domów, by wspólnie doświadczać sportowej radości, ale także tęsknoty wyrażonej przez autora Księgi Rodzaju: by etniczna różnorodność objawiała się ponad podziałami, by we wspólnie przeżywanych emocjach odnaleźć motywy ogólnoludzkiej jedności" - napisał w liście metropolita.

Abp Głódź poinformował w dokumencie, że szczegóły dotyczące miejsc i godzin poszczególnych mszy znaleźć można na stronach internetowych archidiecezji gdańskiej. Metropolita przypomniał też, że na potrzeby drużyn, działaczy i pracowników na terenie gdańskiego stadionu PGE Arena działa ekumeniczna kaplica. "Gospodarzom wielkiego sportowego święta, wszystkim służbom, zaangażowanym w jego organizację i obsługę, mediom, wolontariuszom, sportowcom i kibicom z serca błogosławię" - zakończył swój list abp Głódź.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama