Co robi harcerz pod rybą?

Po raz 15. harcerze przyjadą na pola lednickie. W tym roku jednak ich służba będzie wyglądała nieco inaczej niż w latach poprzednich

"Będzie nas więcej, będziemy też lepiej zorganizowani" - tłumaczy Jan Zujewicz, rzecznik Harcerskiej Służby Lednicy (HSL). Jak wyjaśnia, harcerze przybędą na pola lednickie już w czwartek. Będą pomagać przy organizacji spotkania i zbudują własny obóz. A czym właściwie zajmują się podczas corocznych spotkań młodzieży?

Spektrum służby jest bardzo szerokie - mówi J. Zujewicz. Harcerze odpowiadają za udrażnianie przejść między sektorami i sprawy porządkowe , a także za opiekę medyczną nad uczestnikami spotkania. Będą także jak co roku asystować przy procesjach i celebracjach liturgicznych. Z kolei nad samą pracą harcerzy będą czuwać służby: łączności, kwatermistrzowska i medialna.

Do tej pory do pomocy przy lednickim spotkaniu zgłosiło się 300 harcerzy i harcerek. "Jednak 2 czerwca spodziewamy się około 500 osób" - zapewnia rzecznik HSL.

"Lednica to dla nas nie tylko praca. Co roku staramy się, aby nasze działania, szczególnie w tym miejscu, miały głęboko duchowy wymiar dla wszystkich uczestniczących w służbie. Nie zapominamy również o dobrej zabawie, a także integracji harcerek i harcerzy przybyłych z różnych zakątków Polski. To wszystko sprawia, że Lednica staje się dla nas wielką przygodą. Przygodą, która zapada w pamięć i sprawia, że chcemy tam wracać za rok" - dodaje.

A tak wyglądała służba harcerzy w latach ubiegłych. Zdjęcia z archiwum Harcerskiej Służby Lednicy

Co robi harcerz pod rybą?   Co robi harcerz pod rybą?  

Co robi harcerz pod rybą?  

«« | « | 1 | 2 | » | »»

TAGI| HARCERZE, LEDNICA

Reklama

Reklama