Sudan potrzebuje modlitwy

Wobec alarmujących wiadomości dochodzących z Sudanu, Papieskie Dzieła Misyjne zachęcają, by dzień 28 maja 2012 r. był dniem modlitwy i postu za tamtejszy Kościół katolicki. „Nasza modlitwa, a także osobiste wyrzeczenie, ożywiane miłością, mogą stanowić niezmiernie skuteczną pomoc, którą wesprzemy Sudańczyków” – czytamy w apelu dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych.

Poniżej publikujemy tekst apelu:

"Najnowsze wiadomości dochodzące z Sudanu i z Południowego Sudanu są bardzo alarmujące. Obydwa kraje znajdują się ponownie w stanie wojny. Dla mieszkańców tego regionu oznacza to zagrożenie śmiercią, kalectwem, głodem i tułaczką. Sytuacja jest szczególnie groźna dla miejscowych chrześcijan, którzy obawiają się ataków islamskich ekstremistów.

Papieskie Dzieła Misyjne w duchu solidarności i troski o braci w wierze proponują, aby 28 maja 2012 r. był w Polsce dniem modlitwy i postu za Kościół katolicki w Sudanie. Nasza modlitwa, a także osobiste wyrzeczenie, ożywiane miłością, mogą stanowić niezmiernie skuteczną pomoc, którą wesprzemy Sudańczyków.

Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie naszej inicjatywy i osobiste włączenie się tego dnia w modlitwę oraz zachęcenie do niej innych".

 

Dowiedz się więcej o sytuacji w Sudanie z naszego raportu
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama