Hiszpania: Dzień Misjonarzy

Misjonarze świeccy, w tym całe ich rodziny, otrzymali dziś w Hiszpanii misyjne krzyże. Posłanie do pracy ewangelizacyjnej odbyło się w obchodzonym w tym kraju Dniu Misjonarzy Diecezjalnych. Przebiega on pod hasłem: „Bądź świeckim misjonarzem”.

Dzień Misjonarzy Diecezjalnych „ma miejsce w uroczystość Wniebowstąpienia Pana”, ponieważ „nakaz Jezusa, aby iść na cały świat i nieść Ewangelię zbawienia, zabrzmiał szczególnie w sercach waszych synów i córek” – napisał w okolicznościowym liście kard. Antonio María Rouco Varela. Misjonarze i misjonarki są darem dla tych, do których zostali posłani, ale „ich życie jest także darem dla Boga”. Pomimo samotności, niezrozumienia, choroby, a nawet prześladowań, „nie poddają się tym trudnościom”. Także rodziny misjonarzy, godząc się na nieobecność syna lub córki, biorą udział w realizacji nakazu Chrystusa, by nieść Ewangelię wszystkim narodom. Należy im się za to wdzięczność.

„Każdego roku jest coraz więcej świeckich, którzy odkrywają misję, jako swoje własne powołanie, ponieważ zadanie głoszenia Ewangelii nie jest zarezerwowane jedynie dla kapłanów czy osób zakonnych” – zauważa kard. Rouco Varela. Cały Kościół jest misyjny. Nabiera to szczególnego znaczenia wobec zbliżającego się Roku Wiary. Światowy Dzień Młodzieży, który odbył się w Madrycie „był wielką łaską i odnowił w nas wszystkich ducha misyjnego, który obejmuje całą ludzkość, nie tylko młodych, ale cały Kościół” – podkreśla kard. Rouco Varela.

Podczas uroczystej Mszy w katedrze Almudena w Madrycie misjonarze świeccy, w tym kilka rodzin, otrzymali specjalne krzyże i błogosławieństwo.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama