Czechy: Przeciw dyskryminacji rodzin

Rodzina wciąż pozostaje dla Czechów jednym z głównych priorytetów. Ponad 90 procent z nich marzy o szczęśliwej i stabilnej rodzinie. Jednakże tylko nielicznym udaje się spełnić te marzenia.

Pisze o tym czeski episkopat w liście z okazji Światowego Spotkania Rodzin, które już za dwa tygodnie rozpocznie się w Mediolanie. Biskupi zwracają uwagę na paradoksalny rozdźwięk między ideałami i życiem. W ich przekonaniu winę za to ponosi promowany dziś powszechnie styl życia, w którym nie uwzględnia się rodziny i rodzicielstwa, poświęcając je w imię kariery zawodowej i łatwego sukcesu.

Episkopat Czech przypomina, że tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi i zakładaniu nowych rodzin leży w interesie całego społeczeństwa. Jego pomyślna przyszłość jest bezpośrednio związana z tym, ile rodzi się dzieci i jak są one wychowywane. Tymczasem w aktualnych warunkach rodzicielstwo jest okupione wieloma poświęceniami i zgodą na niższy standard życia. Episkopat Czech przestrzega, że taka dyskryminacja rodzin odbije się negatywnie na przyszłości kraju.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg