Milion euro dla Caritas

Milion euro przekazał zarząd budowy Bazyliki Świętej Rodziny w Barcelonie dla Caritas.

Wsparcie finansowe ma być skierowane do tych, którzy zostali najbardziej dotknięci przez kryzys ekonomiczny w Hiszpanii. Także biskupi apelują do kapłanów, aby część dochodów przeznaczyli na potrzeby Caritas.

W specjalnym komunikacie barcelońska Caritas podkreśliła, że milion euro został przeznaczony na projekt „Młodzi na bezrobociu”. Powstał on z inicjatywy kard. Lluísa Martíneza Sistacha, a przeznaczony jest na formację młodzieży i pomoc w znalezieniu przez nią pracy. W Hiszpanii ponad 50 proc. młodych ludzi dotkniętych jest bezrobociem. Wiele osób wyjeżdża z kraju w poszukiwaniu lepszej przyszłości.

Kolejni biskupi apelują do kapłanów, aby przeznaczyli letnią, dodatkową wypłatę, na pomoc ofiarom kryzysu. „Obok nas żyją rodziny i osoby samotne, które z wielką trudnością dają sobie radę. W wielu miejscach brakuje jakiejkolwiek pomocy” – pisze bp Rafael Palmero, ordynariusz diecezji Orihuela-Alicante. W czasach kryzysu zachęca do hojności i większej solidarności, szczególnie z najbardziej ubogimi i potrzebującymi.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama