Rzym jest Rzymem

Kanonizacja Jana Pawła II odbędzie się wcześniej, a nie później, jednak najbardziej odpowiednim miejscem do ogłoszenia świętym głowy Kościoła powszechnego jest Rzym – powiedział KAI ks. prałat Robert Nęcek, rzecznik Krakowskiej Kurii Metropolitalnej.

Odniósł się tym samym do publikacji w dzisiejszej Rzeczpospolitej, która spekuluje, że uroczystość mogłaby się odbyć w Krakowie w roku 2015 podczas Światowych Dni Młodzieży.

Ks. Nęcek przypomniał, że Konferencja Episkopatu Polski zaproponowała, aby miastem, w którym odbędą się Światowe Dni Młodzieży w 2015 r. był Kraków. Ta propozycja trafiła już do odpowiedniej watykańskiej dykasterii, odpowiedzialnej za organizację Dni, jednak zgodnie z ustalonym zwyczajem, decyzja gdzie odbędzie się następne spotkanie, zostanie ogłoszona na zakończenie Dni Młodzieży, które planowane są na przyszły rok w Rio de Janeiro. – Wszystko leży w gestii Ojca Świętego, włącznie z terminami – stwierdził rzecznik Kurii. – Od siebie mogę dodać, że najbardziej odpowiednim miejscem do kanonizacji Jana Pawła II – głowy Kościoła powszechnego – jest Rzym. Kraków jest Krakowem, ale nie jest Rzymem – stwierdził ks. Nęcek.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama