Ostrzeżenie przed kryzysem wartości

Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Jean-Claude Mignon ostrzegł przed kryzysem wartości w Europie. Europa stoi nie tylko w obliczu kryzysu gospodarczego – podkreślił Mignon

8 maja w Strasburgu z okazji Dnia Europy. Zdaniem tego polityka, o wiele poważniejszy kryzys zarysowuje się poprzez wzrost populizmu i ekstremizmu w wielu krajach europejskich.

Europa przeżywa okres wielkiej niepewności – stwierdził Jean-Claude Mignon. Zwrócił uwagę, że obywatele nie ufają politykom i czują, że są pozbawieni orientacji. Wykorzystują to do swoich politycznych rozgrywek politycy bez skrupułów, którzy wzywają do nienawiści i obiecują cuda, które w rzeczywistości niszczą osiągnięcia Europy w dziedzinie społecznej, gospodarczej i politycznej.

Jednak „populistyczne ułudy” nie stanowią odpowiedzi na kryzys wartości – ostrzegł Mignon i podkreślił, że zwłaszcza w czasach niepewności należy przywiązywać wielkie znaczenie do podstawowych wartości Europy, do wartości Międzynarodowej Konwencji Praw Człowieka.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama