Podkarpaccy strażacy pielgrzymowali

Około tysiąca strażaków z całego województwa podkarpackiego i co najmniej 150 pocztów sztandarowych uczestniczyło dzisiaj w 17. Podkarpackiej Pielgrzymce Straży Pożarnych w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Marian Rojek z Przemyśla.

W kazaniu hierarcha zachęcał zebranych do trwania przy Chrystusie i składanym przysięgom. Przestrzegał jednocześnie przed „współczesnymi prorokami”, głoszącymi, że Bóg ogranicza wolność i możliwości rozwoju.Bp Rojek zauważył, że coraz częściej młodzi ludzie boją się wiązać w sakramencie małżeństwa na całe życie i lękają się podejmowania nowych wyzwań do pracy. Zwrócił też uwagę, że w odczytywanym dzisiaj fragmencie Ewangelii, aż siedem razy pojawia się słowo „trwać”. - Owoc i spełnienie się pragnień, obfite i udane życie wywodzi się właśnie z trwania - zapewniał.

Bp Rojek stwierdził, że niewygodnym staje się dawanie świadectwa o swojej wierze, życie wartościami i słowami wyznania wiary.Podczas uroczystości kilkudziesięciu strażaków ochotników otrzymało odznaczenia państwowe i związkowe. Wśród nich znaleźli się kapłani: ks. Mieczysław Rusin, ks. Marian Hofman, o. Jarosław Karaś, franciszkanin i ks. Tadeusz Wawryszko.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama