Prezydent Albanii u papieża

Wkład Kościoła w życie społeczeństwa albańskiego, europejskie aspiracje Albanii oraz wymiana opinii na temat sytuacji międzynarodowej - to główne tematy poruszone podczas wizyty w Watykanie prezydenta Albani, Bamira Topi

Dziś rano przyjął go na audiencji Benedykt XVI, a następnie albański przywódca rozmawiał z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył sekretarz ds. relacji z państwami abp Dominique Mamberti.

Jak informuje wydany po spotkaniu komunikat Watykańskiego Biura Prasowego, w trakcie serdecznych rozmów podkreślono dobry stan relacji między Stolicą Apostolską a Republiką Albanii. Następnie omówiono kwestie będące przedmiotem wzajemnego zainteresowania, dotyczące relacji między Kościołem a społeczeństwem, w tym dialogu międzyreligijnego oraz wkładu Kościoła w dziedzinie edukacji i pomocy społecznej.

Poruszono także starania Albanii o pełne włączenie do Unii Europejskiej. Na końcu rozmowy wymieniono opinie na temat aktualnej sytuacji międzynarodowej i w regionie Bałkanów, zwracając szczególną uwagę na kryzys gospodarczy.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama