Benedykt XVI odwiedzi klinikę Gemelli

Benedykt XVI odwiedzi rzymską siedzibę Katolickiego Uniwersytetu Serca Jezusowego. 3 maja papież uda się tam z okazji 50-lecia wydziału medycyny tej uczelni i spotka się z lekarzami, studentami i personelem medycznym. Jej różne fakultety znajdują się w kilku włoskich miastach, najwięcej w Mediolanie, gdzie jest też rektorat.

To właśnie po zamachu w maju 1981 r. bł. Jan Paweł II został przewieziony do kliniki Gemelli i tam operowany. Także później klikakrotnie był w niej hospitalizowany.

Benedykt XVI w czasie swojego pontyfikatu cztery razy odwiedzał klinikę. W 2005 r. był na inauguracji roku akademickiego, w 2011 r. spotkał się z chorymi dziećmi. W lecie 2005 r. odwiedził przebywającego tam na leczeniu swojego brata ks. prałata Georga Ratzingera a w styczniu 2010 r. kard. Rogera Etchegaray`a, który był tam hospitalizowany po tym jak doznał złamania szyjki kości udowej prawej nogi w czasie incydentu, jaki miał miejsce w bazylice św. Piotra na początku Pasterki.

Papieska wizyta na Uniwersytecie Sacro-Cuore odbywa się także z okazji zorganizowanego przez wydział dnia pod hasłem "Życie dla badań, badania dla życia”. Z tej okazji po wizycie papieża odbędzie się sesja naukowa podczas której zostanie wręczona Nagroda im. Papieża Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama