"Módlmy się o wolność głoszenia Ewangelii"

Wdzięczność za „wspieranie różnorodnych dzieł apostolskich bliskich sercu Następcy Piotra” wyraził Benedykt XVI przedstawicielom Fundacji Papieskiej ze Stanów Zjednoczonych

Przybyli oni do Rzymu w dorocznej pielgrzymce. Ojciec Święty wezwał również do stałych modlitw w intencji potrzeb Kościoła powszechnego, a zwłaszcza o to, by "chrześcijanie mieli wolność głoszenia Ewangelii i wnoszenia jej światła do pilnych kwestii moralnych naszych czasów”.

Papież wspomniał dwie północnoamerykańskie błogosławione – XVII-wieczną świecką Indiankę Kateri Tekakwithę z Kanady i XIX-wieczną zakonnicę urodzoną w Niemczech Marianna Cope, które 21 października br. zaliczy w poczet świętych. Są one "niezwykłymi przykładami świętości i heroicznej miłości. Przypominają nam też historyczną rolę, jaką odegrały kobiety w powstawaniu Kościoła w Ameryce. Niech ich przykład i wstawiennictwo umacniają was wszystkich w dążeniu do świętości i wysiłkach, by przyczynić się do wzrastania Królestwa Bożego w sercach dzisiejszych ludzi" - powiedział Ojciec Święty.

Zaznaczył następnie, że dzięki Fundacji Papieskiej, założonej w 1990 przez kard. Jana (Johna) Króla z Filadelfii, katolicy amerykańscy pomagają "wspierać kościelną misję ewangelizacji, krzewić edukację i całościowy rozwój naszych braci i sióstr w uboższych krajach oraz posuwać naprzód wysiłki misyjne licznych diecezji i zgromadzeń zakonnych na całym świecie".

"W tych dniach proszę was o stałe modlitwy w intencji potrzeb Kościoła powszechnego, a szczególnie o to, by chrześcijanie mieli wolność głoszenia Ewangelii i wnoszenia jej światła do pilnych kwestii moralnych naszych czasów” - zakończył swe przemówienie Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg