Kard. Bertone o beatyfikacji ks. Giussaniego

O mającym się rozpocząć procesie beatyfikacyjnym założyciela ruchu kościelnego Komunia i Wyzwolenie (Comunione e Liberazione) ks. Luigiego Giussaniego mówił wczoraj kard. Tarcisio Bertone.

Watykański sekretarz stanu przewodniczył w bazylice św. Piotra wieczornej Mszy z okazji siódmej rocznicy jego śmierci oraz 30-lecia oficjalnego zatwierdzenia przez Papieża Bractwa Comunione e Liberazione.

22 lutego, dokładnie w rocznicę śmierci ks. Giussaniego, arcybiskup Mediolanu poinformował, że wniósł do Stolicy Apostolskiej prośbę o zezwolenie na rozpoczęcie diecezjalnej fazy sprawy jego beatyfikacji. Kard. Angelo Scola był od młodości blisko związany z powstałym w Mediolanie ruchem i z jego założycielem. Dziś Komunia i Wyzwolenie to rzeczywistość obecna w wielu krajach, w tym również w Polsce. Ks. Giussani cieszył się szacunkiem i osobistą przyjaźnią Jana Pawła II, którego znał już i odwiedzał jako arcybiskupa krakowskiego. Kiedy zmarł, pogrzebowi założyciela Comunione e Liberazione przewodniczył jako specjalny papieski wysłannik również od dawna go znający kard. Joseph Ratzinger.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama