Oni tacy nie są

Rockmani nakręcili teledysk o wstrząsającym zabójstwie.

Lublin: Przed rokiem 18 lutego zamordowano w Tunezji polskiego misjonarza salezjanina Marka Rybińskiego. Tuż po brutalnej śmierci aż 18 tysięcy muzułmanów wyszło na ulice i skandowało „My tacy nie jesteśmy!” pokazując światu, że nie chcą mieć nic wspólnego z fundamentalizmem islamskim. Teraz powstaje o „Rybie” teledysk.

3 lutego 2012 roku w studiu Telewizji Polskiej w Lublinie odbyło się nagranie teledysku do piosenki pt. „Ryba – My tacy nie jesteśmy!” Słowa refrenu zostały zaczerpnięte z transparentów i okrzyków Tunezyjczyków, którzy po śmierci ks. Marka wyszli na ulice miasta, w którym pracował.

Piosenkę skomponował rockowy zespół Porozumienie, który do współpracy zaprosił raperów z formacji FPS – Full Power Spirit. Nagrania teledysku trwały ponad 10 godzin. Oprócz zespołów w zdjęciach wzięło udział 40 statystów z różnych lubelskich środowisk. Za kamerami stanęli operatorzy: Maciej Kazimierski i Krzysztof Hołubowicz, a montażem i opieką reżyserską zajęli się Tadeusz i Joanna Sosnowscy z TVP Lublin.

stopthepop POROZUMIENIE + F.P.S - RYBA making of

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama