Dzień Chorych na Świecie

Na świecie działa dziś ponad 120 tys. kościelnych szpitali i ośrodków zdrowia. Ich istnienie przypomina, że Kościół zawsze, od samych początków opiekował się chorymi

To właśnie z jego inicjatywy powstawały pierwsze szpitale – pisze abp Zygmunt Zimowski z okazji przypadającego dziś XX Światowego Dnia Chorego. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia wskazuje na znaczenie tegorocznego orędzia Benedykta XVI na ten dzień. Jest ono poświęcone sakramentalnej posłudze wśród chorych. W kontekście dzisiejszej kultury człowiekowi trudno jest zrozumieć wydarzenie sakramentalne i dlatego jest ono spychane na margines, czy wręcz kompletnie ignorowane. Tymczasem to właśnie sakrament niesie choremu uzdrowienie integralne, wpisuje działanie Boga w realia ludzkiego życia, w jego cielesność – podkreśla abp Zimowski.

W tym roku Światowy Dzień Chorego jest obchodzony na szczeblu lokalnym, czyli w diecezjach i parafiach. Uroczystościom w diecezji rzymskiej miał przewodzić Benedykt XVI. Stało się jednak inaczej, bowiem Msza w bazylice laterańskiej została odwołana w związku z atakiem zimy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.