Dzień Chorych na Świecie

Na świecie działa dziś ponad 120 tys. kościelnych szpitali i ośrodków zdrowia. Ich istnienie przypomina, że Kościół zawsze, od samych początków opiekował się chorymi

To właśnie z jego inicjatywy powstawały pierwsze szpitale – pisze abp Zygmunt Zimowski z okazji przypadającego dziś XX Światowego Dnia Chorego. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia wskazuje na znaczenie tegorocznego orędzia Benedykta XVI na ten dzień. Jest ono poświęcone sakramentalnej posłudze wśród chorych. W kontekście dzisiejszej kultury człowiekowi trudno jest zrozumieć wydarzenie sakramentalne i dlatego jest ono spychane na margines, czy wręcz kompletnie ignorowane. Tymczasem to właśnie sakrament niesie choremu uzdrowienie integralne, wpisuje działanie Boga w realia ludzkiego życia, w jego cielesność – podkreśla abp Zimowski.

W tym roku Światowy Dzień Chorego jest obchodzony na szczeblu lokalnym, czyli w diecezjach i parafiach. Uroczystościom w diecezji rzymskiej miał przewodzić Benedykt XVI. Stało się jednak inaczej, bowiem Msza w bazylice laterańskiej została odwołana w związku z atakiem zimy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama