Kampania Caritas „Podaruj Kroplę Miłości”

Już dziś w ramach obchodów XX jubileuszowego Światowego Dnia Chorego, będzie można włączyć się w kampanię Caritas „Podaruj Kroplę Miłości” i zostać Honorowym Dawcą Krwi. Sprawdź, gdzie można oddać krew i pomóc chorym!

W ramach obchodów XX jubileuszowego Światowego Dnia Chorego, będzie można włączyć się w kampanię Caritas „Podaruj Kroplę Miłości” i zostać Honorowym Dawcą Krwi. Sprawdź gdzie można oddać krew i pomóc chorym!

Kampania „Podaruj Kroplę Miłości” jest realizowana w kilkunastu miastach w Polsce.

Centralne obchody kampanii odbędą się 11 lutego br. w Warszawie. Krew będzie można oddać po obu stronach Wisły:

  • Pierwszy ambulans będzie stał pod kościołem Św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu. Rejestracja dawców w godz. 10.00 - 16.00.
  • Pod seminarium duchownym na Tarchominie, w godz. 9.00 - 14.00 przy ul. Mehoffera 2, będzie czekał drugi ambulans, w którym będzie można oddać krew.
    Krew będzie też można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
    w Warszawie przy ul. Saskiej 63/75, rejestracja dawców w godz. 7.00-14.00.
  • W ramach obchodów XX Światowego Dnia Chorego, o godz. 11:00, w kaplicy Centrum Zdrowia Dziecka odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC.

Motywem zorganizowania kampanii jest jubileuszowy XX Światowy Dzień Chorego, obchodzony 11 lutego. W załączniku znajdą Państwo dokładne daty i miejsca wydarzeń towarzyszących akcji. Kampania „Podaruj Kroplę Miłości” jest skierowana do wszystkich, którzy chcą podjąć wysiłek i ofiarować swoją krew chorym. W kampanię zaangażowały się Parafialne Zespoły Caritas, pracownicy i wolontariusze Caritas. Przystąpili do niej także duchowni, zgromadzenia zakonne i seminaria duchowne w całej Polsce. Jak zwykle nie brakuje młodzieży i środowisk akademickich oraz wsparcia Wojska.

 

Kampania „Podaruj Kroplę Miłości” jest realizowana pod patronatem Narodowego Centrum Krwi, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Kardiologii, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Patronat honorowy nad kampanią objęli: kard. Kazimierz Nycz, abp Henryk Hoser, bp Józef Guzdek oraz Klasztor na Jasnej Górze i Klasztor w Niepokalanowie.

O kolejnych terminach zbiórki na na stroniewww.caritas.pl.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama