Organizacja Americans United for Life (AUL) opublikowała ranking stanów, w których zaproponowano i przyjęto najwięcej projektów legislacyjnych broniących życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
Prym wiedzie Oklahoma. Tuż za nią są: Pensylwania, Nebraska i Arkansas. Za to w bardzo małym stopniu życie chronią przepisy w stanach Waszyngton, Kalifornia, Hawaje, Vermont, i Montana. Znacznie poprawiła się sytuacja w Arizonie, Indianie, Kansas, Karolinie Północnej i Uta toah. Wiele legislatur stanowych wprowadziło i wciąż wprowadza szereg zmian prawnych, które ostatecznie mają unieważnić decyzję SN z 1973 r. 39 lat temu, sędziowie rozpatrujący sprawę Roe przeciw Wade, uznali aborcję za „prawo” kobiet. Od tego czasu w Stanach Zjednoczonych uśmiercono ponad 54 mln dzieci poczętych.
Miniony rok wg AUL był „przełomowy dla obrony życia”. W 47 stanach rozważano w sumie 460 inicjatyw legislacyjnych, ograniczających w różnym stopniu dostęp do aborcji, a także zakazujących eutanazji. Ostatecznie przyjęto 70 ustaw.
Organizacja Americans United for Life pracuje nad przewodnikiem dla legislatorów. Ma on zawierać 43 modele projektów ustaw w różnym zakresie ograniczających dostęp do aborcji i eutanazji. Prawnicy z AUL pracują także nad przykładowymi projektami ustaw, ograniczającymi finansowanie aborcji, sterylizacji i antykoncepcji w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, do wykupienia którego – zgodnie z przyjętą w ubiegłym roku ustawą prezydencką Afordable Care – zostali zobowiązani wszyscy Amerykanie.
Franciszek jest jednak w dobrym nastroju – stwierdza Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
Papież zmaga się z polimikrobiologiczną infekcją dróg oddechowych.
Poprawa zdrowia, ale papież nie poprowadził niedzielnej modlitwy Anioł Pański.
Trzeba zakończyć tę wojnę - mówił też o sytuacji na Ukrainie.
W kalendarzu znajdują się także rekolekcje wielkopostne z Kurią Rzymską.
Muzyka jest pięknem, muzyka jest narzędziem pokoju; może pomóc we współistnieniu narodów.