E-katechizm dla młodzieży

Portal internetowy promujący treści katechizmu YouCat utworzyli seminarzyści z brazylijskiej archidiecezji Florianópolis.

Jest on skierowany przede wszystkim do ludzi młodych dążących do pogłębienia wiary w oparciu o podstawowe prawdy Kościoła katolickiego. Ponadto projektowi przyświeca idea wymiany doświadczeń religijnych przy wykorzystywaniu portali społecznościowych (blog, twitter, facebook, orkut).

Organizatorzy nowego portalu internetowego ukierunkowanego na tutejszą młodzież (www.catecismojovem.com.br) wyznają, że inspiracją do tego przedsięwzięcia były dla nich słowa Benedykta XVI wypowiedziane podczas promocji katechizmu młodych (YouCat), aby tworzyć grupy studyjne za pośrednictwem portali społecznościowych.

Arcybiskup São Paulo, kard. Odilo Pedro Scherer pogratulował młodym wspaniałej inicjatywy. „Lubię to, co robicie. Bądźcie mocni. Dobre ziarno pewnego dnia wzrośnie” – napisał kardynał do młodych za pośrednictwem twittera.

Guilherme Pontes, jeden z twórców wspomnianej strony internetowej, podkreśla, iż zachęta Papieża, aby młodzi dyskutowali na temat wiary, stała się dla nich bodźcem do realizacji inicjatywy.

Internetowe dzieło seminarzystów zdobywa bardzo szybko popularność wśród młodych Brazylijczyków w różnych regionach kraju. Aktualnie jest już czterdziestu współpracowników tego portalu mieszkających w różnych regionach Brazylii, którzy przygotowują materiał, uczą posługiwać się internetowym katechizmem młodych, publikują informacje o Kościele, a także podają wskazówki, jak korzystać z portali społecznościowych w pogłębianiu wiary i dzieleniu się nią z rówieśnikami.

Wzrasta entuzjazm młodych Brazylijczyków zafascynowanych swoją wiarą i nadających tutejszemu Kościołowi nowy młodzieńczy wizerunek.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg