Uzdrowienie paralityka. Kanonizacja?

Nowoorleański ksiądz, sparaliżowany od szyi w dół, został uzdrowiony. Twierdzi, że zawdzięcza to wstawiennictwu XIX-wiecznego kapłana bł. Franciszka Ksawerego Seelosa. Jeśli Stolica Apostolska uzna to za cud, błogosławiony może zostać ogłoszony świętym.

Uzdrowiony to ks. John Murray, znany kaznodzieja-redemptorysta. Do paraliżu doszło, gdy potknął się, uderzył głową o poręcz i złamał kręgosłup szyjny. Lekarze, należący do najlepszych w USA, orzekli, że nigdy już nie będzie chodził.

- Kiedy to powiedzieli, straciłem wszelką nadzieję - przyznał ks. Murray.

Przeniósł się do domu księży emerytów, zaczął rehabilitację. Już po sześciu tygodniach jego stan wyraźnie się poprawił. Dziś może się samodzielnie poruszać z pomocą chodzika.

Starający się o kanonizację bł. Franciszka Ksawerego Seelosa sprawdzają także uzdrowienie kobiety z Virginii, która nie była w stanie klęczeć z powodu metalowych płytek umieszczonych w jej nodze. Odwiedziła sanktuarium błogosławionego i modliła się tam krzyżem. Po tej modlitwie potrafiła już uklęknąć przed jego relikwiami.

Bł. Franciszek Ksawery Seelos urodził się w Niemczech w 1819 r. Wyjechał następnie do USA. Pracował w parafiach, był wędrownym misjonarzem, a następnie dołączył do redemptorystów w Nowym Orleanie. Zajmował się tam najuboższymi i opuszczonymi. Zmarł w 1867 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg