Bóg gwarantuje pokój

Jedynym trwałym gwarantem pokoju jest Bóg - podkreślił abp Henryk Hoser w pierwszy dzień nowego 2012 roku. Ordynariusz warszawsko-praskiej celebrował uroczystą Mszę św. w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na warszawskim Kamionku

Nawiązując do orędzia papieża Benedykta XVI na obchodzony 1 stycznia 45-ty Światowy Dzień Pokoju arcybiskup przypomniał, że jednym z podstawowych zadań każdej rodziny jest nie tylko rodzicielstwo biologiczne ale także rodzicielstwo duchowe.

Zdaniem biskupa warszawsko-praskiego - wychowanie do sprawiedliwości polega m.in. na unikaniu krzywdzenia drugiego człowieka.Odwołując się do obaw, jakie towarzyszą Polakom co do roku 2012, abp Hoser zachęcał do zawierzenia przyszłości Bogu, który - jak zaznaczył - jest Panem historii.

W uroczystej Mszy św. 8 par odnowiło swoje małżeńskie przyrzeczenia. Najstarsza z nich świętowała 57 lat wspólnego życia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.