Święta Bernadetta w Mediolanie

Relikwie św. Bernadety Soubirous pielgrzymują po Włoszech. 8 tys. mediolańczyków oddało jej hołd w procesji, którą zakończyła Msza w katedrze.

Na spotkanie z wizjonerką z Lourdes przybyły całe rodziny razem z chorymi. Dla tych ostatnich było to wyjątkowe spotkanie ze świętą, której powierzane są tajemnice cierpienia i choroby. Szczególne wrażenie robił sektor dla niepełnosprawnych dzieci z rodzicami i dla obłożnie chorych na łóżkach.

Wizyta św. Bernadetty wpisuje się również w 90. rocznicę obchodzoną przez stowarzyszenie wolontariuszy UNITALSI (powstała w 1903 r., a oddział lombardzki w 1921 r.). Organizacja ta specjalizuje się w pielgrzymkach chorych do Lourdes i innych sanktuariów. Relikwie św. Bernadety powitał kard. Angelo Scola. Metropolita Mediolanu mówił w homilii, że święci są niezawodnym znakiem działania łaski Boga w życiu jednostek i całych społeczności. Przyznał, że współcześni ludzie, choć żyją w wyrafinowanej kulturze, także odczuwają potrzebę opieki Maryi w drodze zmierzającej ku wiecznemu przeznaczeniu.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama