Dziś dzień kapłana

Nie w Wielki Czwartek, ale 4 grudnia Kościół na Malcie obchodzi Dzień Kapłana. Jego mottem są słowa z Ewangelii św. Mateusza: „Ja jestem z wami”.

Głównym celem inicjatywy jest uświadomienie wiernym rzeczywistej roli duchownych w Kościele oraz ich zaangażowania dla dobra całego społeczeństwa. W parafiach, podczas niedzielnych Mszy, odbywają się specjalne modlitwy w intencji księży pracujących w tym niewielkim wyspiarskim kraju.
Dzień ten ma przypomnieć wiernym, że rolą kapłana jest bycie narzędziem w ręku Boga. Natomiast jego posługa ukazuje, że wszystko, co dobre, pochodzi od Ojca Niebieskiego, który błogosławi dzieciom za przyczyną ludzi.
Maltański Kościół rozpoczął także kampanię społeczną związaną z wizerunkiem kapłana, który media często fałszują i pomniejszają. Jej elementem będą telewizyjne spoty informacyjne ukazujące sakramentalny wymiar posługi kapłańskiej. Mowa w nich będzie o radości bycia w Kościele, w którym duszpasterstwo obejmuje całe rodziny. Zwiastunem serii jest odcinek ukazujący odwiedzanie chorego w domu.
Obecnie na Malcie posługuje ponad 600 duchownych. Wielu maltańskich księży pracuje na misjach i w służbie Stolicy Apostolskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama