Zakonnica i Elvis

Matka Dolores Hart, 73-letnia zakonnica, a niegdyś filmowa partnerka Elvisa Presleya, opuści na pewien czas mury zakonne i obowiązujące ją życie za klauzurą, aby opowiedzieć o swoich przeżyciach w Hollywood.

Jak poinformowała 30 listopada amerykańska agencja katolicka CNA, benedyktynka z opactwa Regina Laudis w Bethlehem w stanie Connecticut będzie jedną z referentek wielkiego kongresu nowej ewangelizacji, który odbędzie się w połowie stycznia 2012 r. w miejscowości Paso Robles w Kalifornii.

Swój referat zatytułowała „W jaki sposób kariera w Hollywood doprowadziła mnie do wiary”. Dolores Hart rozpoczęła swoją filmową karierę w wieku 19 lat występując u boku Elvisa Presleya w filmie „Loving You”.

Artorious1UK Elvis Presley - Loving You

Potem wystąpiła jeszcze w dziewięciu innych filmach, w tym m.in. „King Creole” w 1958 r., również z Presleyem oraz w młodzieżowej komedii „Where the Boys Are”. W monumentalnej biografii św. Franciszka z Asyżu w reżyserii Michaela Curtiza Hart grała rolę św. Klary, a dwa lata później wstąpiła do klasztoru.

Mimo surowych reguł zakonnych i izolacji od świata matka Dolores jest w dalszym ciągu związana ze światem filmu. Jako jedyna zakonnica uczestniczy w komisji decydującej o wyborze kandydatów, którzy zostaną nominowani do filmowego „Oscara”.

Więcej o Matce Dolores: http://www.elvispresleynews.com/DoloresHart.html

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama